Uzm. Dr. Bekir Çakmak

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Hakkımda

         Çocuk doktoru olma kararımı ortaokul yıllarımda aldım. 1999 yılında Ege Üniversitesi TıpFakültesi’ni kazanarak bu hayalimi gerçekleştirmek için ilk adımı atmış bulundum. 2006 yılında katıldığım Tıpta Uzmanlık Sınavını derece ile tamamlayarak hayalim olan çocuk doktorluğu ihtisasına hak kazanmış oldum. İhtisasım boyunca yenidoğan bebek takibi, beslenme, büyüme ve gelişme takibi, yenidoğan yoğun bakım, çocuk yoğun bakım, çocuk acil servisi, çocuk nöroloji, çocuk nefroloji ve çocuk alerji bilim dallarında çalışmalarım oldu. 2011 yılında “Primer Enürezis Nokturna” konulu uzmanlık tezimi tamamlayarak ve “Henoch Schönlein Purpurası” klinik sınavımı başarı ile sonuçlayarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı diplomamı aldım.
2012 yılından beri İstanbul’da özel sağlık sektöründe hizmet vermekteyim. 5 yıl boyunca Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlu Hekimliği görevini heyecanla ve onurla üstlendim ve birçok yenidoğan bebek bakımı projeleri ile Ulusal ve Uluslarası başarılara ekibimle beraber imza attık. 2016 yılında Amerika’da yenidoğan yoğun bakım kursuna katıldım. 2018 yılında da 4 ay boyunca Amerika’nın San Francisco ve New York şehirlerinde “Dijital Sağlık ve İnovatif Tedavi Araçları” konularında çalışmalarda bulundum.
Hekimlik mesleğimin dışında İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde ülkemize katma değer sağlayacak bir dijital sağlık projesinin kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmaktayım. Aynı zamanda yeni nesil inovatif tedavi araçları projelerinde de danışmanlık görevlerime devam etmekteyim.
2023 yılından itibaren açılışını yaptığımız Medicana Ataköy Hastanesi’nde hastalarımın takip ve tedavi süreçlerini yürütüyorum.